Jednotka

Naše jednotka vznikla v roce 2007 v rámci o. s. Ancien régime, které se zabývá historií Velké francouzské revoluce a Napoleonských válek. Původně jsme se zabývali reenacmentem kontrarevolučního povstání francouzských západních departemánů - chouanerií. V současné době má jednotka 6 členů a účastní se akcí Napoleonského reenacmentu u nás i v Evropě, je také součastí sdružení jednotek CENS.

Uniforma, výstroj a výzbroj

 

Uniforma

Uniforma 44eme se skládá: z dvouřadého tmavomodrého paleta (krátký soukenný kabátek bez šosů) s manžetami, nárameníky a límcem v egalizačních barvách jednotky (zelená se žlutým lemem); pantalónů (dlouhé pánské kalhoty ze začátku 19. století) - plátěných bílých pro letní měsíce a modrých soukenných pro zimní, doplněných o kamaše, (bílé plátěné pro letní měsíce a černé soukenné pro zimní), které kryjí černé střevíce s mosaznou přezkou ; jako pokrývka hlavy slouží černé plstěné čáko se štítkem proti slunci. Čáko je zdobeno kosočtverečným štítkem z lisovaného mosazného plechu s motivem lodní kotvy, nad nímž je umístěna francouzská kokarda, bílými šňůrami a zeleným pomponem ve tvaru komolého kuželu.

 

Výstroj

Výstroj se stejně jako u pěchoty skládá: z patrontašky z černé kůže (na vrchní straně voskované) s bílým řemením se závěsem pochvy bajonetu; francouzské pěchotní torny z teletiny s bílým řemením; polní lahve z pocínovaného plechu o objemu cca 0,7l.

 

Výzbroj

Výzbroj 44eme je tvořena: francouzskou křesadlovou puškou M.1777/ANIX či puškou M.1777 s bílým řemením, doplněnou o trojhranný tulejový bajonet; výzbroj u poddůstojníků je navíc doplněna o granátnickou šavli model 1786 zavěšenou na bandalíru z bílé kůže.

Vyhledávání

Kontakt

44eme Bataillon de flottille Historická společnost
Ancien Regime o. s.
Polní 229
Velké Přílepy
252 64